Po několika týdnech kómatu se u nás pomalu vrací fotbal k životu. Tréninky opět startují a doufáme, že se brzy dočkáme i zápasů, proto Czech Football Lab přichází s tipy na základní výbavu dokonalého fotbalisty. Od kopaček a chráničů po produkty nezbytné pro skvělý fotbalový výkon. Objevte s námi top 9 věcí, které potřebujete v den zápasu.

Nejlepší variantou je, když si tašku na zápas připravíte už den předtím. Kolik z nás to ale opravdu dělá? Představujeme tedy několik tipů, abyste v den zápasu na nic nezapomněli.

 1. Kopačky
  Fotbalová obuv je opravdovou základnou každého fotbalisty, a je potřeba její výběr nebrat na lehkou váhu. Při výběru upřednostňujte především kvalitu a kompatibilitu modelu s vaší nohou. Každý model je jiný, a některé se tvaru vaší nohy a vašemu stylu hry přizpůsobí více a některé méně. Je také potřeba zohlednit výběr podrážky (lisovky, kolíky, turfy či sálovky) ve vztahu k typu terénu a meteorologickým podmínkám.

 2. Protiskluzové ponožky
  Stále oblíbenější produkt ve světě fotbalu, který si oblíbili profesionální i amatérští fotbalisté z celého světa, jsou protiskluzové ponožky, které jsou však pro širokou veřejnost stále jedna velká neznámá. Mnoho lidí si klade otázku, jaká je jejich skutečná užitečnost, vidí v nich pouze módní doplněk a nejsou ochotni do nich investovat.
  To ale nemůže být dál od pravdy a určitě stojí za to je vyzkoušet! Ponožky mají protiskluzový účinek a vytváří celkovou přilnavost mezi ponožkou a stélkou boty.
  Toto snížení mikropohybů nohy v botě také umožňuje zvýšení rychlosti, větší výbušnost během akcelerace a lepší přilnavost k zemi. Protiskluzové ponožky zároveň omezují tření a umožňují výrazné snížení tvorby puchýřů.

 3. Funkční spodní prádlo
  Když je zima, rychle se stává nutností nosit kvalitní termoprádlo, aby tělo zůstalo v teple a suchu, zatímco pot je odváděn pryč.
  Mnoho hráčů raději nosí funkční prádlo přizpůsobené venkovní teplotě po celou sezónu, a to zejména kvůli otázce pohodlí a podpory.

 4. Fotbalové chrániče
  Povinné příslušenství během zápasů a někdy i během tréninku, v závislosti na pravidlech stanovených jednotlivými kluby, jsou hráči často opomíjené chrániče. Ochrana, mobilita, lehkost – nyní je možné snadno najít dobré chrániče bez jakýchkoli potíží. Mnoho značek dokonce nabízí úplné přizpůsobení designu. Stejně jako Foul, česká značka nabízející široký výběr vysoce kvalitních klasických chráničů nebo chráničů, u které si můžete vybrat nebo vytvořit vlastní design. Mnoho profesionálních hráčů již tuto značku přijalo, tak jako dva hráči Arsenalu Bukayo Saka a Emile Smith-Rowe.

 5. Láhev a hydratační doplněk
  Průměrný fotbalista během hry vypotí 1,1 litru a urazí 12 km. Proto je hydratace klíčem k udržení výkonu po dobu 90 minut.
  V souvislosti s fotbalovým výkonem může mít dehydratace negativní dopad na vytrvalostní výkon, když ztráta tělesné hmotnosti přesáhne 2 %, ale je méně pravděpodobné, že bude ovlivněna síla. Hydrataci během zápasů můžete optimalizovat vypitím 500 ml vody po probuzení, abyste rychle zahájili proces rehydratace, přijímat dostatek tekutin každý den (2000 až 2500 ml) a vypít 1000 ml vody nebo hydratačního nápoje za každou hodinu cvičení.

 6. Energetický gel
  Fotbal silně spoléhá na sacharidy, které podporují intenzivní akce, jako je sprint, skákání, změna směru a střelba míčem, které často diktují výsledek her.
  Gely určené ke konzumaci poskytují koncentrovaný zdroj snadno vstřebatelných sacharidů, jež jsou palivem, které umožní vašem svalům a mozku opakovat tyto intenzivní akce a soutěžit až do poslední minuty. Soccer Supplement® se specializuje na vytváření doplňků speciálně pro fotbalisty.

 7. Toaletní sada
  Ručník, pantofle, sprchový gel. Důležitost sprchy bezprostředně po hře nebo tréninku je zásadní pro hygienu, a tedy pro dobré zdraví hráčů. Sprchování po cvičení umožňuje zejména: celkové zklidnění, pomáhat regulovat tělesnou teplotu a pomáhat eliminovat množství odpadní látek ve svalech.
  Například v zimě, kdy klesá tělesná teplota a vy se bez vysprchování vrátíte zpocení domů, se zvyšuje riziko virové infekce. Je proto nutné se po zápase či tréninku dobře osprchovat a dostatečně se obléct.

 8. Tejpy
  V první řadě se tejpování používá k udržení kloubu poškozeného úrazem nebo jako preventivní forma. Rovněž udržuje chrániče perfektně na svém místě. A také se tím obchází zákaz nosit jakékoli šperky vydaný FIFA.
  Tejpy jsou příslušenstvím, které je snadno dostupné, zabírá v tašce málo místa a může být velmi užitečné.

 9. Zahřívací krém
  K podpoře vašeho zahřátí můžete použít krém na zahřátí svalů nebo hřejivý gel. Tyto produkty vám pomohou zlepšit vaše zahřátí, ale nenahrazují rozcvičení svalů a protahování před výkonem. Vaše svaly ale budou díky nim pružnější, a také se sníží napětí. Zahřívací gel nebo zahřívací krém poskytují tonizující účinek, který pocítíte po celou dobu fyzické námahy.

S volbou Czech Football Lab máte jistotu, že dostanete box plný top kvalitních produktů speciálně vybraných pro fotbalové hráče. V boxu naleznete 5 až 6 produktů v hodnotě téměř 1000 Kč. Produkty jsou zaměřené na výkon, hydrataci a regeneraci a budete je moci používat před, během a po trénincích i zápasech.